| WolfYTB a întrebat:

Imi spuneti beneficii ale calaritului?
Vreau sa-mi conving parintii sa ma inscrie la echitatie si de asta.

P.S.Imi cer scuze daca nu am pus intrebarea in ce categorie trebuie.

Răspuns Câştigător
| Victoria18 a răspuns:

E buna pentru sanatatea coloanei vertebrale calaria, pentru dezvoltare, adica inaltime, stimulează vena osoasa un principal factor al inaltimii, ajuta circulatia organismului.

| WolfYTB explică (pentru Victoria18):

Mersi mult, te anunt daca mi-a functionat planul happy

| Salontanul a răspuns (pentru Victoria18):

Am o varsta aproape de senectute. De "vena osoasa" n-am auzit! Imi dai, te rog un link spre o asemenea componenta a organismului?

| Victoria18 a răspuns (pentru Salontanul):

Se mai numeste maduva osoasa, stimabile... Asa ca gura mica.

| Salontanul a răspuns (pentru Victoria18):

Nu exista asa ceva! Intreaba un medic. Eventual ai vrut sa te referi la arterele care hranesc oasele. Altfel maduva osoasa este altceva decat venele fie ele si "osoase". Cat despre "gura mica" invata sa te comporti ca o lady, nu ca o tata sau ca cele ce fac trotuarul!

| Salontanul a răspuns (pentru Victoria18):

Totusi nu mi-ai dat un link catre asemenea denumire!

| Victoria18 a răspuns (pentru Salontanul):

Aolo. Am vrut sa zic maduva si am nimerit asa, oricum tot ca o vena o osului e cum ar veni

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu trebuie sa aiba beneficii. Spune-le pur si simplu ca e o activitate extrascoalara care ti-ar placea.

| WolfYTB explică (pentru Adry05):

Nu ma ajuta, mama a zis sa ii zic avantajele acestui sport si dupa mai vedem