| SpeșălGirl a întrebat:

Daca merg pe role slabesc? Daca da, cat ar trebui sa merg?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ca si orice activitate ce implica efort fizic (ciclism,patinaj, inot, atletism, etc) si mersul cu rolele iti solicita muschii mai ales cei ai coapselor si fesieri, ceea ce implicit va produce arderea caloriilor si a grasimilor existente/depuse. Arderile vor fi cu atat mai pronuntate cu cat efortul depus va fi mai mare si sustinut cat mai intens pe o perioada cat mai indelungata.Insa atentie ca la inceput poti face febra musculara.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cat mai mult si sa te ti de ritmul asta, plus o alimentatie corecta daca vrei sa slabesti armonios

| SkyPilot a răspuns:

De slabit nu prea slabesti, dar faci fund si picioare frumoase happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă cardio dacă vrei să slăbești.

| HiperSoul a răspuns:

Slabesti, dar "cit" nu se masoara in km, cineva poate sa-ti spuna 10 km, asta nu inseamna ca miine trebuie sa mergi 10 km, se masoara in zile, incearca sa o faci zilnic, in 1 zi 1 km, 2-2, 3-3 mai fa puza o zi si vezi sa faci cit poti, sa nu faci supraefort. Succes.