| oldschoolrom a întrebat:

Langa apartamentul bunicii mele de 2-3 ori pe saptamana cand cainele vecinii ei este plecata incepe sa latre si sa se smiorcaie cateva zeci de minute. Unde pot face reclamatie pentru ca o deranjeaza? Astept un raspuns. Multumesc.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La politie, daca face scandal intre orele 22:00 si 08:00.

| untu a răspuns:

Spune-i vecinilor sa nu mai lase singur câinele ca deranjează si da lase la o ruda de la tara! Astfel nu se poate ca vecinii fac reclamații la politie pentru tulburarea linistii publice! Sa vezi ca o sa inteleaga sau nu!

| Superior a răspuns:

E un caine, e normal sa faca asa. Nu poate fi controlat, mai ales de 2-3 ori, cateva minute pe saptamana. Esti dus!

| Legion7X a răspuns (pentru Superior):

Ai dreptate câini care nu sunt obișnuiți cu singurătatea latră excesiv mai ales dacă stăpânu nu vine acasă destul de repede, vecini care au zidurile învecinate vor fi foarte deranjați.
Dacă se va face plângere proprietaru la cățel va avea o surpriză de amendă după noua lege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu face asta,te rog! Hai sa fim și noi mi buni,cu putina mila și frica de Dumnezeu in suflet și cu ceva mai multă bunătate pentru semenii noștri,dar mai ales pentru un biet animal. Nu trebuie sa faci asta deoarece e doar un cățel care plânge după stăpân/ă,pentru ca e obișnuit cu ea/el și e tot ce are mai scump in viața. Cred ca știi și tu ca,câinii își iubesc stăpânii mai mult decât pe ei insusi. Încă o data,gândește-te ca un rău oricine il poate face,dar te rog,hai sa devenim puțin mai buni și sa încercam sa schimbam lumea in bine. Și o amenda dacă ia stăpânul/a,card bănuiesc ca e in vârsta,la fel ca bunica ta, o sa o afecteze, pentru ca din pensiile lor mici, care oricum nu le ajung, ar fi ceva aiurea sa mai plătească și de la 500 de RON in sus pentru o chestie inocenta pana la urma. Nu are rost sa faci răul asta. Îți urez succes pe viitor și gânduri bune și curate!

| Ihave100lei a răspuns:

Poate la politie
dar nu e un caz asa grav

| Andra22222 a răspuns:

Ar trebui să începi cu metoda simplă. Spune-le vecinilor ce te deranjează.