| AnaAreAlune a întrebat:

Mi-am cumparat recent un acvariu si substante (Filter medium, pentru eliminarea clorului din apa, si Easystart, pentru bacteriile necesare, de la Easy-life). Vanzatorul mi-a spus ca dupa o saptamana imi pot cumpara pestii, dar nu mai stiu exact cum se folosesc substantele, daca sa pun in fiecare zi sau nu, daca le pot pune pe amandoua deodata, cand schimb apa, etc. Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| ShepardDaftw a răspuns:

Pui o singura data 5-6 picaturi depinde de cati litri are acvariul si cand schimbi apa iti cumperi o pompa de curat subratu si in acelasi timp elimini 30% din apa din acvariu dupa pui intr-o galeata apa si cateva picaturi din fiecare solutie iar cand torni apa in acvariu pun un ciolofan si torni apa peste pentru ca daca nu vei pune apa va rovi substratul si se fa face mizerie
Sper ca te-am ajutat succes!

| ShepardDaftw a răspuns (pentru ShepardDaftw):

*Curătat substratu *pui un ciolofan*
M-am grabit sa scriu?