| bullet513 a întrebat:

Mi-am cumparat un iphone decodat, am dat upgrade si nu a mai mers. l-am decoadat din nou am instalat cydia si am dat upgrade la tot ce trebuie numa cand am bagat Sim tot scrie Searching si nugaseste nimic : am incercat sa dau la 3G on/off si la airplane mode on/off dar nu merge pls help!

Răspuns Câştigător
| Micutu23 a răspuns:

Ce iphone 3 sau 4? Din ce am auzit eu Iphone 4 are o singura versiune care mai poate fi decodata. Restul odata ce se connecteaza la internet se recodeaza. Deci ai mare grija. S-ar putea sa fi nimeri o asemenea versiune.

P. S. - Versiunea decodabila este 4. 1

8 răspunsuri:
| Micutu23 a răspuns:

Daca e 3G :
Mergi la Settings: General:
Network: Disable 3G.
Reseteaza iPhone.

Daca nu merge incearca :

Mergi la Settings >General >Reset.

Click pe Reset Network Settings

Introdu parola pe care ai ales-o.

Click pe Reset Network Settings

Acum Iphone-ul ar trebui sa se restarteze(max1 min).

Sper ca acum merge, daca nu. Da mai multe detalii sau mergi la un service.

| Micutu23 a răspuns:

Scuze ca nu te-am intrebat la ce versiune ai upgradat.

| Micutu23 a răspuns:

Stai linistit. Nu te-am ajutat pentru fundita. Oricum Multumesc.

| bullet513 explică:

Acum mi-a aparut NO service PLS HELP!

| bullet513 explică:

Nu. e iphone 3... dar dc imi apare No Service!? pls help

| bullet513 explică:

Nu merge... si cand merg la Carrier akl scrie unable to load network list... sad pls help

| bullet513 explică:

Nu stiu dar l-am dus la reparat si am dat 150 lei si mi l-a facut mersi mult oricum micutule meriti fundita big grin

| baghyno a răspuns:

Iti trimiteam eu un tutorial si il faceai moca laughing