| RobertAlexandru65 a întrebat:

Am 17 ani 1, 84m si 89 de kg. Vreau sa slabesc pe putin 30 de kg. cu urmatorul regim
Dimineata: 3 felii de paine mici cu icre sau altceva cu aceeasi valoare calorica
Pranz: O salata cu cat mai multe legume sau vreo 4-5 mere
Seara 1 felie de paine
In fiecare zi merg pe bicicleta 4 ore pedaland cu toata puterea fara pauze. Cat pot sa slabesc urmand in fiecare zi acest regim, daca se poate slabi mai mult inlocuind sau facand mai multe ore de sport, sa-mi ziceti. Intr-o luna cat este posibil cu acest regim?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Esti baiat, ai 1, 84 si 89 de kg si vrei sa slabesti "pe putin 30 de kg"? No offense, dar tu ESTI NORMAL LA CAP? Fa sport, maninca cit mai multe legume si ai grija sa te alimentezi cu tot ce trebuie organismului. Regimul pe care l-ai mentionat tu acolo e de o timpenie crasa. Fa bine si discuta cu un nutritionist si nu te subnutri aiurea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa 74 de kilograme.
Lasa regimurile!
Mergi pe o alimentatie saraca caloric si fa miscare zilnic.
Te pup!

| giony54 a răspuns:

Nu ai nevoie sa slabest decat 5kg si asta o poti face fara regim de slabit doar cu o alimentatie de salate de legume si separat fructe, 2litri de apa plata si fara grasimi,mezeluri, sare, dulciuri, inghetata, margarine si sucuri din comert.Succes! http://www.tratamentedestepte.ro

| Gabitzu246 a răspuns:

Hahahaha.....pe putin 30 de Kg!? tu esti nebun la cap, mananca cat poti de mult si fa mult sport, si mers pe bicicleta dar baga si niste flotari la suta de KM.

| SATIR a răspuns:

La cate kg ai... n-o sa poti merge 4 ore incontinuu, si ''pedaland cu toata puterea''. din prima suta de metrii vei fii mort... straight face.
ar fi bine sa te duci la un nutritionist. si cand faci sport. sa te imbraci mai gros. sa iti fie cald, sa transpiri... SA SLABESTI.

| Dennii14 a răspuns:

Buna. Eu am slabit altfel :
Am baut 2l de apa pe zi. Am mancat de 5 ori pe zi. Odata la 2-3h. Dimineata mancam jumatate de felie de paine cu ceva, masa dintre mic dejun si pranz am ciugulit cate ceva tot foarte putin, la pranz am mancat supa cu ceva carne fiarta sau prajita FARA paine, masa dintre pranz si masa se seara am mancat ceva fiert, iar seara am mancat fructe foarte multe fructe
P.S. : Daca mananci carne, sa NU mananci cu cartofi, la fel si la cartofi. (aia te face sa te ingrasi ). Mananca cel mult 2-3 felii de paine pe zi. Si poti sa faci sport macar o ora pe zi. Poti sa incerci sa fugi. Bafta:*. Funda? big grin

| RobertAlexandru65 explică (pentru Dennii14):

Si cat ai reusit sa slabesti? Eu am doar o luna la dispozitie sa fac asta ca dupa o sa merg la inot. Intr-o carte straina facuta de cei mai mari specialisti in sanatate scrie ca trebuie sa am 60 de kg. Pot sa fac sport cu orele. Daca urmez un regim asemanator cu al tau 20 de kg crezi ca pot da jos?

| Dennii14 a răspuns (pentru RobertAlexandru65):

Da poti sa dai. Eu in 2 luni am slabit 8-9 kg pentru ca dau jos foarte foarte greu m-am chinuit foarte multe. Oricum incearca.