| alexiuta a întrebat:

Mi-am luat ieri un perus(papagal) si nu a ciripit,nu mananca, nu zboara si este speriat.A trecut o zi de cand l-am luat.Nu sunt doi, pentru ca am inteles ca doar pe unu il dresezi mai bine.Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| FlippyFlippy a răspuns:

Poate maga de unde l-ai luat baga otrava in papagali ca si la mine in oras..sa moara mai rps. sa mai cumparam, ce idei mai au si astia sad

| asjdhkas a răspuns:

Stai mult cu el.Joaca`te vorbestei.Incearca sa-i dai mancare din mana.E totul okay.Inca nu te cunoaste.Se va obisnui.

| yula99 a răspuns:

Pai din experienta proprie am aflat ca perusilor nu le place sa stea singuri asa ca solutia este sa ii cumperi o partenera. Sper sa fie de folos.