| Ramo137 a întrebat:

Mi-am luat un labrador negru de o luna si 2 saptamani, spuneti-mi si mie despre rasa aceasta cate ceva, a da, nu e prea activ si nu mananca cum trebuie, aproape deloc, multumesc.
dau funda la raspunsul care ma ajuta happy

5 răspunsuri:
| Cookie2275 a răspuns:

Lasa-l sa se obisnuiasca cu noua casa,cu tine, cu noile mirosuri.E normal sa fie asa la inceput deoarece nu site unde se afla nu isi mai vede mama, fratiorii si surioarele.Stai linistita ca o sa manance e ceva instinctiv, nu moare de foame. Uite aici un site cu informatii despre labrador http://www.animale.ro/caini/labrador-retriever.Succes!

| lifeisperfekt a răspuns:

Aici poti gasi niste informatii despre aceasta rasa: http://www.caini-de-vanzare.ro/rasa/Labrador-137.html si aici: http://www.canise.ro/rase-de-caini/rasa-Labrador-Retriever/31/rasa-275.In legatura cu faptul ca nu mananca si nu este activ,inearca sa-i dai mancare in timp ce te joci cu el,petrece mai mult timp cu ea(pentru,cainele este cel mai bun prieten al omului),este un animal inteligent si bun(in special acasta rasa, labradorul, ei sunt niste caini jucausi si prietenosi).Eu iti urez mult succes si sper ca te-am ajutat! Pa!:)

| EvangelineLovin a răspuns:

Probabil ca e putin deprimat. Joaca-te cu el, plimba-l. Trebuie sa se obisnuiasca acum la inceput. Sa-ti traiasca.

| Kitty20 a răspuns:

E inca mic...ca s manance mai mult trebuie sasi consume energia iai o jucarie care sa faca jgomot,joacate cu el, intrtal putin, si incerca sa-l faci sa alerge... Funda?