| Claudiuu7 a întrebat:

Nu vreau sa fiu enervant cu intrebarile despre pesti,dar inainte sa imi cumpar cred ca trebuie sa ma documentezbig grin Deci, 1. daca imi cumpar 2 femele guppy care sunt sigur ca vor naste si le pun intr-un loc special amenajat pentru a nu manca puii nu cred ca este nicio problema, nu? 2.as putea sa le pun in acelasi vas amenajat? 3.nu as vrea sa le mai cumpar un mascul in timpul in care va trebui sa nasca, e bine asa? Va multumesc pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| JASMYNA88 a răspuns:

Eu zic totusi sa le pui separat, sunt niste acvarii speciale pentru fatare sa zic asa. si se pot imparti. nu le cumperi mascul daca esti sigur ca au pui.

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Nu te teme ca fac destui pui incat sa-ti doresti sa-i mai imputineze ele.ia si masculi ca sunt frumosi si lasa-i in acelasi acvariu pe toti dar sa ai plante de suprafata sa aiba puii unde se ascunde.

| JASMYNA88 a răspuns:

Apropo, te-ai gandit sa te inscrii pe forumul acvaristiilor? acolo chiar sunt o gramada de oameni care stiu mai mult decat suficient despre pesti. eu acolo am falat tot ce ma interesa

| Claudiuu7 explică (pentru JASMYNA88):

Nu m-am gandit la asta.Multumesc pentru idee!

| NeyyMar11 a răspuns:

Cu placere!