| SupradozaDeViseXD a întrebat:

Pentru cei cu caini ( sa fiti inca in scoala generala) Cum va impartiti timpul ca sa aveti grija de un caine si sa mergeti si la scoala cu temele facute si lectiile invatate. As dori sa imi spuneti orele la care mergeti sa il plimbati si alte chestii de genu. Vreau sa-mi iau un caine si ma tem sa nu-mi ajunga timpul.

Răspuns Câştigător
| angelwithgreeneyes a răspuns:

Pai:
nu am caine dar o sa am si uite cum am gandit:

-ma scol la 5:30 il duc afara, dupa ce vin de la scoala repede il duc iar, si apoi pe la 5, 6. dar mereu cand as iesi afara l-as lua si pe el, chiar daca ma duc la magazin etc

6 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Eu sunt de dupa-amiaza si imi impart timpul asa:
De dimineata pe la 9 asa ma duc afara cu el apoi il mai duc odata inainte sa plec cu vreo 20 de minute. Dupa ce vin de la scoala il duc din nou afara si apoi seara pe la 8-9. In total il duci de 4 ori afara. Al meu este inca la mama lui dar m-am gandit ca e bine sa imi fac programult de acumbig grin. El fiind inca pui vreau sa il invat sa isi faca nevoile afara si daca il duci de multe ori va invata.

| DoDo a răspuns:

Vin de la scoala ma apuc de teme le scriu. Apoi mai mananc si etc.
Catelul iese afara cu mine pe la 3-4 insa pe la mine ies si parintii cu el insa.Nu`i greu si timpu' ti-ajunge stai linistita

| Minnie a răspuns:

Eu am avut caine timp de 17 ani adica din scoala generala, liceu, facultate si master si apoi cu serviciu, sot si casa. Intotdeauna am pus nevoile ei pe primul loc deoarece ea depinde de noi, de oamenii. Nu poate merge la wc, nu poate deschide frigiderul si sa manance si nici sa bea singura apa asa ca nevoile ei au fost intotdeauna pe primul loc. Cand plecam undeva pentru mai mult timp o scoteam inainte s aplec, ii lasam apa si o hraneam. Cand intram pe usa, indiferent cat de obosita sau ce probleme aveam o scoteam imediat afara. In general o scoteam dimineata imediat dupa trezire, la pranz sau dupa-masa depinde si seara tarziu. o hraneam la pranz cand veneam sau plecam la scoala si seara. Intotdeauna ii lasam apa si era hranita inainte sa plec undeva. Este f greu dar daca chiar tii la animalut si realizezi ca depinde in totalitate de tine vei reusi.

| LoveSelena a răspuns:

Pai eu imi fac temele. Apoi ma joc cu el cu jucaria ei v(o steluta care face zgomote) apoi ies cu ea afara.Mai stau sima joc cu pretenele etc. iar seara ii dau mancare si ma joc cu cateaua.

| angelwithgreeneyes a răspuns:

Ms pentru funditza winking

| pinkystyleツ a răspuns:

Pai eu invat dupa-amiaza asa ca ma trezesc putin mai devreme si il duc o fuga afara isi face nevoia si intru in casa. Dupa plec la scoala iar pana cand vin eu dla sc il duce bunica mea afara 1 data.cand ajung acasa ma joc cu el. Sper cate.am putut ajuta pup.