| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Peruseii mei nu vor sa iasa din colivie, desi le am lasat usita deschisa nonstop de 4 zile incoace. Doar unul din ei a iesit si cred ca din greseala intr o dimineata cand le am descoperit colivia. Atunci a trebuit sa plec la servici si seara cand m-am intors peruselul era in colivie. Pe urma nu a mai iesit nici unul. Ce ar trebui sa fac sa ii conving sa iasa din colivie?

3 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Laca colivia permanent deschisa si poarta-te firesc, ca si cum ei, perusii, sunt membri ai familiei cu drepturi depline. incearca sa vorbesti cu ei, cu blandete, fara a astepta de la inceput o reactie in acord cu ce vrei de la ei.
Succes!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

@lasa colivia

| wpAbby a răspuns:

Sunt "dresati"? Dacă da încearcă sa ii convinfi cu premii (acestea fiind mancarea), i ai pe un deget și scoate-i