| contsuspendat (cu ura) a întrebat:

Pescuitul este relaxant pentru voi? Eu sunt "mort" dupa partidele de pescuit. Nu conteaza ce bag in traista, faptul ca ma aflu in sanul naturii ma linisteste.

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

M-a prins acum cativa ani dar a trecut repede. Cred ca anul trecut a pus capac cand am baut tot vinul pe drum si apoi am prins niste crengi, plus ca nu ma bucura sa ucid si mananc destul de rar peste.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

S-au rarit stiucile in delta, s-a pescuit industrial si nu s-a mai plantat in delta, plus ca s-au infundat unele canale anii trecuti si s-a imputit apa. Anul trecut toti se plangeau ca merge prost pescuitul, mai aveau sanse profesionistii cu ceva scule dar si ei prindeau mai putin decat in alti ani. Acum ca s-a mai reglat vremea si mai expira contracte dubioase de concesionare poate se mai schimba ceva...

| remus a răspuns:

Pentru mine pescuitul este o placere recreativa, utila si benefica, fir intins! unde pescuiesti si ce specie de pesti, cat a avut cea mai mare captura?

Răspuns utilizator avertizat
| PisicaAristocrata a răspuns:

N-am eu rabdare sa stau la panda dupa pesti, dar ma relaxeaza profund apropierea de apa.

| Duhovnicul a răspuns:

M-a dus un prieten o data si da este foarte relaxant sa stai la pescuit nu neaparat pentru a prinde ceva cum spui tu happy.