| Skarr a întrebat:

Pisica mea are cam 3 saptamani si stranuta foarte des. Adica in ultimele 10 minute a stranuta de vreo 4 ori daca nu mai mult. De ce si ce pot sa ii fac?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

E răcită, du-o la veterinar.

| Sunshine123 a răspuns:

Stranutul ocazional nu reprezinta un motiv de ingrijorare, fiind o modalitate prin care pisica isi curata caile nazale, ceea ce se potriveste cu pisica ta care are doar 3 saptamani.
Putem vorbi, insa, de o infectie, in momentul in care stranutul devine frecvent si este insotit de o stare de depresie sau de lipsa poftei de mancare. Ar fi bine sa o monitorizezi cand miauna si cauta mancarea cu boticul.
Totusi ca sa nu ai dubii legate de sanatatea ei iti recomand sa mergi cu ea la un medic veterinar si sa ii explici situatia, el o sa lamureasca mai mult decat putem noi, cei fara experienta in medicina veterinara, sa o facem.

| Skarr explică (pentru Sunshine123):

Se joaca prin casa si mananca multlaughingdeci mananca si nu e in depresie. Mi a zis cineva ca e doar racita si de aceea se murdareste si la ochi.