| AnonimaFaraSens a întrebat:

Pisica mea are ochiul rosu si am spalat-o cu ceai de musetel dar nu sta si se sterge.
Ce are?
Are ochiul rosu si lacrimeaza...il tine inchis mai tot timpul

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Conjunctivită. Du-o la veterinar să-i dea niște picături (antibiotic). Dacă ai în casă Visine sau Kanamicina Sulfat H, poți să-i pui în ochișor.
http://www.zooland.ro/afectiuni-oculare-la-pisica-conjunctivita-3321

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi indicat sa fie consultat decatre un medic veterinar si pe urma sa fie tratat conform indicatiilor primite. big grin

| LoveSleep a răspuns:

A stat prea mult la calculator.

| AnonimaFaraSens explică (pentru LoveSleep):

)))chiar privea uneori...
Dar nu mai este interesata

| Raniaa a răspuns:

Mergi la un veterinar.