| 알리나 a întrebat:

Pisica mea musca mereu cand incerc sa o mangai cum o pot calma mai usor? dau fundita.sadhappy

Răspuns Câştigător
| .exe a răspuns:

Faci in felu urmator faci un ziar in forma de bulan si de cate ori musca dai peste pulpa din spate asa o calmezi eu am 2 birmaneze de cand ereau pui si ereau la fel asa le-am linistit musca doar cand ma joc cu ele si doar daca le enervez

5 răspunsuri:
| Roxy a răspuns:

Eua m 3 pisici si toti faceau la fel da i-am calmat intr-un fel mai ciudatlaughing
De fiecare data cand imi luau degetul in gura sa mi-l muste eu il bagam in gatul lor si se incecau un pic dar dupa le trecealaughing
cam sadic dar sau opritdevil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani are? motAnul meu este batran(7 ani) si nici el nu mai suporta atingeri, decat atingeri f miki pe cap. uneori conteaza si varsta, da oricum mai incearca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa ii arati mai multa afectiune, poate ca este stresata sau ii este frica de tine in orice caz sa nu o lovesti si sa nu strigi la ea. pisicile simt cand esti nervoasa asa ca fii kalma in prejma ei.

| candycarrie a răspuns:

Nu ii zambi cu gura deschisa, pisicile considera ca "le arati coltii", eu asa am auzitblushing poate e doar un mit

| alina_3921 a răspuns:

Am si eu un matanel si daca il enerveaza cineva musca. eu ii arat toata afectiunea si il alint cum stiu mai bine.nu incerca sal bati sau sal frustrezi pentru ca mai rau faci.incearaca sal ademenesti cu jucarii sau ce stiu si eu... vezi u. bfta multa