| AvalohAlyn a întrebat:

Pisicile voastre dorm in culcusul special din comert? sau e o achizitie inutila un astfel de culcus?

Răspuns Câştigător
| Elimalicri a răspuns:

Am achizitionat asa ceva, iar pisica a refuzat din prima sa intre inauntru. Daca o obisnuiesti poate fi util, insa pisicile sunt niste animale cu personalitate. Dorm numai acolo unde vor ele. Isi poate gasi intotdeauna locuri preferate: pe canapele, fotolii, in pat, pe scaune, in cutii. Eu zic sa o lasi sa-si aleaga ea culcusul. Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu am dat banii pe culcus special, i-am facut dintr-o cutie de carton pe care am imbracat-o cu o perna veche si o patura, acolo isi face somnul de frumusete, motanelul meu.

| iulianr a răspuns:

Nu doarme in culcus special, dar nu cred ca e o achizitie inutila. Trebuie doar sa o obisnuiesti sa doarma acolo. La inceput s-ar putea sa plece de acolo si sa mearga in locul unde doarme de obicei, dar dupa un timp sigur se obinuieste. Daca e mica cred ca va fi mult mai usor.

| Alexandr a răspuns:

Pisica mea doarme in culcusul cumparat, dar trebuie sa o inveti unde sa se duca sa doarma, punand-o acolo seara (((: Funda?