| Balicescu_Alex_1997 a întrebat:

Salut,voi aveti pisici in fața blocului? Le hrănesc le am făcut culcuș dar nu dorm acolo... Sper ca pisicile sa găsească un loc călduț sa doarmă, Voi cum procedați cu ele?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Au alt loc de dormit, clar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Știu ele să aibă grijă de ele

| Dismally a răspuns:

Daca nu dorm in culcusul facut de tine inseamna ca au alt loc mai bun sau mai sigur pentru ele.

| Hyperion7 a răspuns:

Oricum frumos gest big grin
In cazul meu, nimic

Răspuns utilizator avertizat
| carevaescu a răspuns:

Eu am crescut într un mediu rural, și îți pot spune că niciodată nu am purtat grija pisicilor iarna. Știu ele să aibă grijă de ele, și până acum nu am văzut nicio pisică degerată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand stateam eu la bloc nu prea erau multe pisici, copiii le plăceau și le luau acasă momindu-le cu Whiskas! Dacă ai multe pisici la bloc nu îți face griji, ele sunt obișnuite sa stea la temperaturi scăzute, zic sa le faci un mic culcuș în scara ta de bloc, poate dacă una sau mai multe te plac le vei putea lua în casa!

| Balicescu_Alex_1997 explică (pentru anonim_4396):

Am 2 mama si fiu? mama am sterilizato

| Standt a răspuns:

Din fericire, nu avem.
Dar pisicile stiu mai bine sa-si gaseasca adapost cald si ferit de ploaie, vant, etc. Culcusul tau ma tem ca este doar un pres. Nu asta le place lor.

| Balicescu_Alex_1997 explică (pentru Standt):

Mai stateua in ia acum e o pisică cu 3 puii

| il0vec4ts a răspuns:

Buna! Si eu am pisici in fata blocului, insa parintii mei nu ma las sa le hranesc prea des. Insa am vechi I care le dau de mancare aproape zilnic, si le fac sa se simta confortabil. Totusi mi-as dori sa existe cineva care sa le adopte sad >~< pentru a le oferi un camin bun si caldura, mai ales pe aceasta vreme.