| 999calin a întrebat:

Poti sa ai un soarece ca animal de companie?

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

De hamster ai auzit?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine si-ar dori un soarece?

| Birlik65 a răspuns:

Logic ca da..hamsterul e soarece.winking

| Snowa a răspuns:

Da, poti, dar eu iti recomand un sobolan are o memorie mai buna si poti sa-l inveti trucuri. Din pacate are nevoie de o cusca destul de mare, jucarii mari si o roata mare.

| Tiopevuz a răspuns:

Normal

| PepsiGirl a răspuns:

Da! Hamsterul este șoarece!

| Al3xanndra a răspuns:

Un șoarece îți trebuie laughing)

| Icpet a răspuns:

Desigur, dar trebuie sa tii cont de urmatoarele lucruri: daca nu le faci curat la doua zile put ingrozitor
daca vrei un mascul trebuie sa il tii singur, iar femele trebuie doua sau mai multe, niciodata mascul-femela sau mascul-mascul
au o viata scurta 1-2, max 3 ani

Daca vrei ceva asemanator dar mai bun iti recomand sobolanii:
se atasaza de tine si te recunosc
sunt destul de inteligenti sa ii inveti trucuri (cauta Shadow the Rat pe Youtube)
sunt usor de hranit si ingrijit.
nu musca
nu miros

Desi si la ei trebuie tinut cont de urmatoarele:
viata scurta 2-3, max 4 ani; in cazuri exceptionale 5
trebuie sa ai cel putin doi, doar masculi sau doar femele
ocupa mult spatiu, fiindca le trebuie loc sa se joace si sa alerge

Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Gameru123 a răspuns:

Desigur...dar sa nu il lasi afara happy