Întrebare recomandată | Darius123456 a întrebat:

Cum poti trece peste pierderea unui animal de companie?

5 răspunsuri:
| sir sanjei a răspuns:

Iti iei alt animal si il pierzi si pe ala.
Asa nu o sa te mai gandesti la primul.
Si tot asa pana te plictisesti de animalute!

| OAly a răspuns:

Doar timpul ajuta la vindecarea ranilor produse de pierderea unei fiinte dragi, chiar daca e animal.

| Jo17 a răspuns:

E cam greu... cu timpul trece.
Poti sa iti cumperi alt animal sau sa adopți unul. Animalul pe care l-ai pierdut ar fi fericit sa stie ca ai adoptat altul.
Poate ca nu a disparut de tot. Nu se stie, poate o sa se intoarca.
Am auzit undeva ca cineva si a pierdut un caine de cativa ani si cainele s-a intors. Se mai pot intampla si miracole.

| alexmaretul2 a răspuns:

Totul o sa fie trist dar cu timpul va trece.
Dupa ce nu mai esti trist din cauza pierderii animalului de companie, poti sa iti iei un nou animalut de companie de care sa ai grija.

Cu placere!
Funda?

| mudorlol a răspuns:

Eu acum piertduy 3 animale o fo greu da mai iei unu pana traieste