| Balboa a întrebat:

Profa' de desen de la scoala ma tot trimite la concursuri desi nu am pic de talent. Ma trimite pentru ca "chipurile" se bazeaza pe mine deoarece frate-meu are talent si ma crede Picasso. Am incercat sa-i spun in toate modurile ca nu vreau sa ma duc la concursuri desi nu am cu cine sa vorbesc. Cam saptamanal imi cere lucrarile si ma lauda pe la diverse clase si e destul de enervanta. Cum scap de ea? FUNDOI pentru cel mai bun raspuns. [ maine am pictura laughing]

Răspuns Câştigător
| hSh3ad a răspuns:

Vorbeste cu mama ta sa-i spuna ca nu vrei sa faci picturalaughing
E cam aiurea da' merge!

4 răspunsuri:
| Alynutzaaa a răspuns:

Poi ar fi o modalitate sa ii dai de fiecare data desene facute la nimereala, facute repede si cum ai zis si tu sa dai dovada ca nu ai talent pentru asa ceva insa prin aceasta metoda ar putea sa gandeasca intr-un fel negativ despre tine!

Din cate am inteles nu`ti place sa te sacaie la cap, insa daca iti da sa faci desenele acasa l`ai putea ruga poe fratele tau sa iti faca niste desene si tu sa pretnzi ca le-ai facut tu! Dar asa nu scapi de ea!

Poti de asemenea sa pretinzi ca ai patit ceva la mana si ca nu poti sa faci desenul ( in vacanta ai alunecat pe gheata sau asa mai departe ), dat trebuie sa fi atenta, de cate ori va trece pe coridor sa nu te vada nebandajata! big grin (va fi o solutie insa numai de moment )!

Solutzi mai bune decat sa comentezi, nu prea ai, insa nu e frumos si din cate ai mentionat mai sus profa chiar tine la tine intr-un fel daca te lauda prin clase, dar ai mai putea incerca sa ii demonstrezi ca esti buna la altceva nu la desen!

| melyyy a răspuns:

Esti chiar atat de sigura ca nu ai talent? cine ti-a sps asta?
profesoara nu cred ca-si raceste gura degeabawinking poate chiar ai talent:X:X
totusi... sa inteleg ca tie nu-ti place? nu-i asa?
zici ca ai vorbit cu ea? incearca sa porti o discutie destul de serioasa si arata-i ca nu iti place sa pictezi, ai o alta pasiune... daca fratele tau era talentat si ii placea ce facea nu inseamna ca si u esti la fel, incearca sa o faci sa inteleagawinking
pff...si daca nu merge. poti incepe sa pictezi din ce in ce mai urat, nu stiu... daca ai de facut portrete fa-le si u mai calicaturilaughing sau peisaje, te descurci uwinking

Bafta:X

| Wihaela a răspuns:

Nu trebuie sa-i spui tu, ci unul dintre parinti. daca uh ai insistat si nu a priceput, inseamna ca nu vrea sa te faca mini-VIP pe tine, ci mare-VIP laughing pe ea ca are gusturi si stie sa aleaga copii oh go on
spune-i parintelui cu care o sa vorbeasca profa` ta ca este munca fratelui tau, si ca nu este deloc cinstit sa castigi (castige) glorie tu (ea) pentru munca fratelui tau
yawn bafta! :*

| ThisIsME_7284 a răspuns:

Spune-i ca fratitu ti le-a pictatlaughingsau ia-o in particular si zii sa te lase ca se uita urat colegii la tine si de astea...happy