| Mllaf a întrebat:

Am o problema, cu profa de desen. Sunt la o scoala cu profil artistic si de cand cu scoala online profa de desen ne da atat de multe lucari, adica inteleg ca sunt la o scoala cu profil artstic, dar deja exagereaza! A ajuns sa ne dea o lucrare+schite cu un termen de maxim 5 zile, ceea ce mi se pare destul de greu, avand in vedere ca am o gramada de teme si la alte materii (cred ca toti avem, parca au innebunit profesorii astia), stau pe o lucrare 10 ore si tot nu ii place, face asa cu toata grupa in afara unei fete, pe care o simpatizeaza. Am avut un concurs la care participau si profa de desen si cea de pictura, deci a trebuit sa fac 2 lucrari si doamna de pictura ne-a informat de mai mult timp de acest concurs, pentru a avea mai mult timp si am facut prima oara pentru pictura si am trimis-o (doamnei i-a placut si dumneaei mereu scoate calitatile in evidenta, pe cand cea de desen e complet opusul) si am vrut sa vad daca i-ar placea si profei de desen (numai ca sa verific) si mi-a zis ca nu este bine si sa mai fac nu stiu ce. Am facut alta lucrare si dupa ce i-am trimis-o m-a intrebat a cui e cealalta lucrare si i-am spus ca tot a mea, pentru ca am doua si mi-a zis ca cealalta era frumoasa si ca asta e (intr-un fel ca este foarte urata), eu i-am explicat ca pe cealalta am dat-o la pictura si pe aceasta am pastrat-o la desen, pentru ca asa am considerat. Ea mi-a zis ca nu-i place aceasta lucrare si nu are ce sa placa la ea! Si dupa mi-a spus ca nu ma crede ca am facut eu cealalta lucrare si mi-a zis ca daca o fac si pe aceasta la fel de frumoasa o sa ma creada ca eu am facut-o. Eu in momentul ala am inceput sa plang, m-am simtit extrem de jignita si nu o mai suport deloc dupa faza aceasta, pur si simplu mi-a spus ca n-am talent.Mi-e frica sa-i spun mamei mele pentru ca stiu ca ar vrea sa vorbeasca cu dumneaei si mi-e frica ca o sa se comporte si mai urat dupa convorbire, niciodata nu m-a placut si nu inteleg de ce. De-alungul anilor am aratat aceleasi lucrari, caruia dumneaei nu i-au placut, si altor profesori carora chiar le-au placut.Nici nu stiu ce sa mai fac, nu-mi complimenteaza des lucrarile(cred ca a facut-o maxim de doua ori in 3 ani. Spune ca nu-i plac lucrarile apoi le posteaza pe Facebook. Nu mi se pare normal! Voi ce ziceti ca trebuie sa fac? Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi pana aici si sper ca am fost clara!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat