| RappMusicc a întrebat:

[RASPUNS URGENT!]
Buna seara! Am un Papagal ( Perus) si l-am primit de la Craciun..De ieri nu mananca si e slab rau! Mi-e frica sa nu moara ce sa ii fac? Inainte se juca iesea din colivie dar nu prea i-am mai dat drumul deoarece manca flori.dar de ieri nu mai mananca si nu mai se joaca in colivie.ce sa ii fac?
Dau funda sadsadsadsadcrying

9 răspunsuri:
| iurii75 a răspuns:

Să mergi cu el la veterinar pînă nu l-ai pierdut și să nu dai întrebări stupide (scuze dar asta e realitatea, aștepți sfaturi pe baza a 2 cuvinte de la niște oameni care nu sînt competenți)

| MrAnderson a răspuns:

O fi mancat vreo floare care nu i-a priit, sau cine stie? Du-l la veterinar...
Eu zic ca de fapt are nevoie de o...papagalita.

| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Du-l repede la veterinar!

| Aldea_Ana_Maria_1992 a răspuns:

Fai un ceai de menta, dai fructe, patrunjel, si dai drumul ca ded nu...

| Aldea_Ana_Maria_1992 a răspuns:

Fai un ceai de menta, dai fructe, da-l afara si dai patrunjel!

| Anndreea49 a răspuns:

Dul la veterinar s-ar putea sa se inbolnaveasca si sa moara fundddaaaa

| RappMusicc explică (pentru Anndreea49):

A murit @! E al saptelea care mi-a murit dar celorlalti nu le-am dat drumul prin casa sad

| xNoLimit a răspuns:

1. Ar trebui sa faci o vizita la veterinar cu el.
2. Nu cred ca e normal ca papagali sa manance flori... si poate ca aceasta este cauza. Incearca sa indepartezi florile din camera respectiva.
3.Da-i sa manance fructe sau legume... [ nu oricare ], poti cauta pe internet ce legume/fructe pot manca perusii.

| Maninwhite a răspuns:

Nu cumva i-ai schimbat mancarea? Si din momentul din care ai schimbat mancarea a inceput sa nu mai manance. Si eu am avut aceeasi problema la pisica mea, Fredy, si pana la urma ne-am dat seama ca nu manca pentru ca pur si aimplu nu ii placea mancarea.