| AndreeaM1 a întrebat:

Sal TPU. Pisica mea sta mereu pe geam,si cand o scot afara o scot cu ceva legata la gat, si nu prea merge pe afara, sta continuu si miroase... Am auzit ca e bine sa o lasi sa plece si :cica vine inapoi" O am de 3 luni, aproximativ. Scuzati categoria big grin
Intrebarea mea este: "E adevarat ca vine inapoi"?

Răspuns Câştigător
| DennuJtkd a răspuns:

Heii :*..Am si eu o pisica de un an. big grin la inceput mi-a fost frica sa o dau afara straight face sa nu o pierdstraight face eu zic sa o mai ti putin in casa si dupa sa o lasi singura puppy dog eyes :**

| AndreeaM1 explică (pentru DennuJtkd):

puppy dog eyes tu i-ai dat drumul?

| DennuJtkd a răspuns (pentru AndreeaM1):

Daa. Dar i-am dat drumul dupa ce am tinut-o ceva timp in casa. ca sa se obisnuiasca cu locuinta si sa nu plecesad

7 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Nu mi-se pare normal sa tii pisica legata cand o scoti la plimbare ..normal ca vin inapoi. happy

| lpavel a răspuns:

O scoti afara legata de gat!? laughing)))) Da ce crezi ca e, caine? laughing)) Lass-o libera sa iasa afara singura nu cu tine si daca ai hranit-o bine si n-ai batut-o cat a fost in casa la tine mai mult ca sigur se va intoarce!

| ღBuBuRuZaTaღ a răspuns:

Inteleg ca iti faci griji...Dar nu trebuie. Recunosc ca n-am avut niciodata vreo pisica, doar caine.Prietena mea, are un motan de ceva vreme si tine la el foarte mult, adica nu-l neglijeaza, dar il lasa sa plece, iar acesta se intoarce acasa.Cateodata batut de alt motan sau fugarit de un caine laughing Important e ca se intoarce. Poate daca nu i-ai da drumul brusc si o inveti cate putin, nu ar fugi si nu ti-ai mai face griji.
Sper ca te-am ajutat cu acest sfat si scuze de greselile gramaticale. happy

| 78buc a răspuns:

Cred ca va veni, la mine mereu pisicile mai degraba mai mult motanii toti aproximativ pe care i-am avut si acum ii am dispar mereu insa sezonier adica pe o luna sau mai mult dupa care iar sa intorc apoi iar dispar apoi iar revin eu de ex. locuiesc la casa pe pamint si nu ies cu ei la primblare adica in majoritatea cazurilor sunt independenti

| supermodel12 a răspuns:

Iti vine inapoi numai daca o inveti.