| GMpescar a întrebat:

Sall! am o oglinda in colivia perusului meu si are un suport de plastic de unde se prinde de colivie si pentru protectie... ce sa fac?
pot sa il lipesc cu picatura?
i-am pus alta oglinda dar nu ii place...
plzz help me!

Răspuns Câştigător
| TheSecretGirl a răspuns:

Perusii au tendinta de a se juca si a testa noile obiecte din colivie. Daca dupa cateva zile va arunca oglinda, atunci trebuie sa o legi cu o ata groasa. Picatura este o substanta toxica care ajungand in sistemul intestinal al perusului poate ajunge bonlav, ajungand la deces. Substanta poate ajunge in sistemul intestinal prin rontairea capatului de siguranta lipit cu substanta toxica respectiva.
Naravas mai este!
Succes!

2 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Pai daca nu ii place oglinda, si nu o vrea in colivie..Pentru ce te agiti?
Nu-i mai pune oglinda si gata, lasa-l fara.

| temugin a răspuns:

Da cu picatura