| JetBlueJet a întrebat:

Sall.
La sat bunicii mei au avut un caine lup care a murit azi. A murit azi deoarece ei nu au fost constienti si incapabili sa aiba grija de caine dupa ce a fatat. Din cate stiu avea vreo 8 pui si aproape toti i-au murit cu exceptia a 2 dintre ei, dar nici bunicii nu-s siguri daca aia mai sunt vii deoarece nu vor sa mearga sau nu stiu ce a zis mama acolo ca n-am prea inteles. Imi e asa o mare scarba de bunica incat imi vine sa merg la sat sa o strang de gat -_- Acum poate ca unii o sa zica de vocabular si tot felul de chestii de genu' sau o sa stearga intrebarea dar chiar nu-mi pasa.
Mama i-a zis bunicii sa mearga sa-i ia pe cei 2 ramasi sa-i bage la cald pentru ca merge sambata asta sa ia unul sa-l crestem noi (S-asa ca n-am avut cainele nostru niciodata).
Ce parere aveti? Ar trai daca l-am hrani cu lapte la biberon? Are doar 2 saptamani.Si ce ar trebui sa-i fac sa nu moara?-in afara sa-i ofer mancare si caldura-
#Lacrima #Nervi

9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Un medic veterinar... urgent! Sa ai mila de catelusi!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-i pe amandoi si creste-i pana la 40 de zile cand pe unul il poti vinde. Daca este lup vei lua un pret convenabil. http://www.adoptiicaini.ro/cateii-orfani-cum-sa-i-crestem/

| GreenVoid a răspuns:

Eu zic ca daca stai la oras ai sigur vreo clinica veterinara pe acolo si cel mai indicat ar fi sa duci catelul acolo nu doar ca sa.ti explice el ce lapte si chestii sa ii iei ci si sa.l controleze.Pentru un catel atat de mic nu este indicat nici sa.l scoti din casa mai ales pe vremea asta si cine stie ce bacterii o fii luat si ce surprize ai putea avea pe viitor mai ales ca mama a murit si au ramas de izbeliste. Urat din partea lor, ce asteptari sa avem de la tineri cand batranii care ar trebui sa fie mai intelepti si cu sufletul mai mare dau exemplul asta.Bafta cu catelul si ia-l si pe celalalt, macar daca nu.l tii tu il dai la vreun prieten, sa nu sfarseasca saracul ca si ceilalti.

| JetBlueJet explică (pentru GreenVoid):

Pai din cate stiu de la mama, bunica, nici de copii ei n-a stiut sa aiba grija. Era rece, rea si ii batea -_- Acum bunica se face ca plange...dar prea tarziu.Ma gandesc ca nici de aia ramasi nu va avea grija si vor muri.Ma astept la orice crying
Ce asteptari sa mai avem de la ea sa aiba grija de caine daca de proprii copii n-a fost in stare.

| GreenVoid a răspuns (pentru JetBlueJet):

Atunci se explica...asa.i persoana ei, acra si nepasatoare.Banuiesc ca a ajuns singura la batranete fara copii si mai nou si fara caine.Pacat ca au trebuit sa plateasca saracele suflete...

| JetBlueJet explică (pentru GreenVoid):

Nu.Singura nu e.Sta cu cineva dar doar pe interes. -_-
Nici nu inteleg de ce mai merge la biserica.Si i-am zis toate astea dar vad ca nimic.
Offf... Scuze ca ma vait sad Doar ca sunt revoltata.

| GreenVoid a răspuns (pentru JetBlueJet):

Si eu as fi in locul tau.Ma refeream la copii ei, avand in vedere ca e asa o persoana rea banuiam ca nici copii ei nu prea o au la suflet. Oricum roata se intoarce si toti primim ce dam la un moment dat.

| Rocsid a răspuns:

Da! Cateii trebuie sa stea la caldura si sa fie hraniti din tot la 3 sau 4 ore.Laptele de vaca e foarte sarac pentru ei si ar fi indicat sa cumparati o cutie de lapte praf pentru catel( gasesti in unele cabinete sau pet shop-uri) e cam scumpicel in jur de 80 de lei dar te tine o perioada buna.
Si ar fi indicat sa mergi cu ei pana la un veterinar sa ii vada.
Spor la crescut ticalosi!

| Emmmma a răspuns:

Ar trebuie sa mergi sa le faci un control la veterinar si sa ii hranesti cu lapte praf special pentru caini de la farmacii veterinare