| norbi2013 a întrebat:

Sall TPU, am un prieten care are un cadru de bicicleta mai vechi si as vrea sa il cumpar si sa ii inlocuiesc furca si butucul pedalier pe unele mai noi, as putea pune furca de aia fara filet de 1.1/8 inch daca acum are furca de 1 inch si as putea sa ii bag butuc pedalier ca si acesta?: http://www.marosbike.ro/......115mm.html

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

NU, Nu ii poti pune un butuc ca acesta! Astea sunt alte tipuri... pentru biciclete mai noi, mai scumpe! Bafta!

| norbi2013 explică (pentru lpavel):

Dar furca de 1.1/8 fara filet ii pot pune daca in momentul de fata are de aia mai veche de 1 inch cu filet?

| norbi2013 explică (pentru lpavel):

Pot sa inlocuiesc macar furca aia de 1 inch cu filet pe o furca de 1.1/8 fara filet?

| lpavel a răspuns (pentru norbi2013):

Furca DA!