| AnnaLooove a întrebat:

Mi-am luat un catelus care are aproape o luna si nu stiu cum sa-l obisniuiesc sa nu mai bea din biberon.Am incercat sa-i dau niste lapte intr-o farfurioara, i-am pus putin laptic pe limbuta, dar nimic! Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| umbra09 a răspuns:

Buna caini trebuie invatati de mici sa bea apa din farfurie si eu am avut caini mici si de o saptamana le-am dat din farfurie din prima zi nu cu biberon... lasa-i intro farfurie mancarea ca senvata singur doar no sa moara de foame alceva nu ai ce face o sa manance sigur big grin bafta

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

2 luni si ceva se alimenteaza cu biberonul apoi il lasi singur sa linga toata casa daca are chef cand nu vede mancare in castron.

| Nayuky a răspuns:

Este inca foarte mic daca nu are nici o luna..cainii se vad/dau de la8 saptamani.e cam micut..cand va avea in jur de 8 saptamani se va obisnui^.^^.^

| Theodora292001 a răspuns:

Pune-i lapte intr-un vas mic, frumos decorat, cat mai colorat. Ti-as sugera sa ii imbibi in laptic si un biscuite, ceva, sa-l atraga mai mult! Incearca asa!

| Macabre a răspuns:

Este micuț măi love struck,lasă-l așa, mai dă-i o lună, două, că după se v-a plictisi el, și v-a vrea să încerce singur, de a bea normal. Baftă.

| ByancaSonya1992 a răspuns:

Deci...tu ai facut o greseala enorma! ai luat un pui de o luna? Trebuia sa il iei de cam 2-3 luni! pai, nici nu ma mir, doar el are nevoie de mama sa, nu de biberonul tau! Pai uite, daca ai facut greseala asta enorma, tot trebuie sa i dai cu biberonul pana la 2 sau cel mult 3 luni! dupa care, dai ceva usor: paine(miez), felii mici de banane, capsuni, etc, ceva ce nu trebuie mestecat f. mult. apoi, dupa ce are 3 luni, incearca sa ii dai bobite cu apa putin amestecate, sa fie mai moi, paine(coaja). Cand are 4 luni, deja poti sa ii dai bobite normale (pentru. pui), iar peste gen 10-12 luni(un an) poti sa ii dai hrana pentru adult!

| Dunkelheit a răspuns:

Mai lasa'l o luna, 2. :]

| Matar_Khaled_1990 a răspuns:

Pai lasa-l sa mai creasca macar 2 3 saptamani apoi ii pui intro farfurie nu prea inalta si ii bagi cu grija capsorul acolo in laptic.ps. bagai numai boticul nu tot capul

| Osanu_Oana_1992 a răspuns:

Nici al meu nu bea pana na facut 3 luni! asteapta ca totul se rezolva de la sine!

| BiancaGeorgiana123 a răspuns:

Trebuie sa il inveti sa bea dintr-un bol daca nu o sa se invete cu biberonul
FUNDA TE ROG