| SorescuStefan a întrebat:

Voi ce ați alege un caine sau o pisica?

Răspuns Câştigător
| T7uk a răspuns:

Cainele! Pisica este monotona... si in plus trebuie litiera si nisip, sa cureti mereu covoare, hainele si cam tot ce ai prin casa de par.

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
aleg ceia ce am la curte..caini..am un lup si o catelusa corcituralove strucklove struck plus ca am avut catelu din imaginea de avatar..astazi nu il mai amstraight facestraight face
O zi frumoasa sa aihappy

| WhatMeanLove a răspuns:

Pisica e preferata mea, e mult mai dragalasa decat cainele zic eu.

| W3R4 a răspuns:

Un caine, deoarece cred eu ca e mai usor de intretinut decat o pisica.
Cainele il scoti afara, dar pisica isi face nevoiole in casa, si... pute! laughing

| Ƨirenia a răspuns:

Caine

| Pufffx a răspuns:

Depinde amandouo sunt dragute dar daca vrei s astii care iti ocupa timp mai mult ala e cainele pentru ca trebuie plimbat spalat mai des...etc.

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Pisica pentru. ca mi se pare mai frumoasa, si este mai usor de ingrijit nu trebuie sa ii faci nimic spre deosebire de caine doar sa o mangai.ea nu miroase si este foarte curata si jucausa

| PiTbuLuL a răspuns:

Stefan iti zic sa iti iei un caine nu cont orice rasa pentru ca cainele cel mai mult la stapan decat pisica. Pisica tine mai mult la mancare.Un caine este foarte devotat stapanului si isi da viata pentru el.Eu zic sa iti iei un caine.
Sall!
Bafta!happy

| ღSecretღ a răspuns:

Cainele e mult mai prietenos si un animal de companie mult mai bun decat o pisica :*

| Adrry00 a răspuns:

Intrebarea este ce as alege eu, deci respunsul MEU este cainele, pentru ca eu sunt o fire activa, timpul imi permite sa merg la Sala Sporturilor cu cu rolele sau doar sa alerg.Eu nu pot sa stau in casa, trebuie sa alerg, sa fac ceva indiferent de vreme.Deci, cu un caine pot sa fac aceste activitati, dar cu o pisica nu. Deci mesajul nu este ca sa afli ca eu sunt activa, ci ca sa te faca sa intelegi ca daca ai de ales dintr-un caine si o pisica trebuie sa alegi dupa posibilitati, sau daca iti place foarte mult unul dintre animale e indicat sa iti iei preferatul. Si eu cu cainele, stau la bloc si am fost sfatuita sa nu imi iau dar nu am ascultat pe nimeni dintre cei care mi-au dat acest sfat, si mi-am luat si ca sa stii ma inteleg de minune cu cainele meu, chiar daca stau la bloc. Deci sunt 2 criterii pentru ati alege un animal: 1) dupa cel pe care il poti ingriji mai bine 2) dupa cel care iti place mai mult.

| dariana006 a răspuns:

Cainele se ataseaza de stapan, pisica de casa, pisica e buna cand esti deprimata, cainele te poate salva de hoti si moarte etc. am vazut cazuri la care si pisicile participau la salvarea stapanului, urmeaza ca tu sa iei decizia finala

| BiiaBria a răspuns:

Pai cainele chiar daca trebuie sa-l plimbi, sa-l speli etc..stii tu.La pisica ii cade parul mai des :*