| Dorin_Baba_2001 a întrebat:

Am 5 pisoiasi de vreo 4 saptamani. Problema e ca sunt bolnavi, foarte bolnavi. Au puroi la ochi (Galbuie). In fiecare an cresc pisici si mereu li se lipeau ochii, dar anul acesta indeosebi. Unul din ei are ochiu deschis insa foarte mult puroi alb-galbui uscat pe el. Puroiul este foarte mult iesit in afara si nu stiu ce sa-i fac. Am cumparat picaturi pentru ochi dar fara nici un efect. Cum pot schoate acel puroi uscat din ochiul motanasului? Este foarte activ si jucaus, nu vreau sa-l pierd. Recent mi-am murit 2 din cauza ca se sufocau, nu inteleg ce se intampla. M-am adresat la veterinar, el mi-a recomandat sa iau picaturile mentionate anterior. Ajutati-ma, va rog!

2 răspunsuri:
| AnielAn a răspuns:

Cel mai indicat este sa-l duci la un veterinar va stii cel mai bine si asa au si mai multe sanse la viata. Multa sanatate!

| CristinaHD a răspuns:

Mie mi-au murit 3 pisoi de 5 luni in mai putin de 2 saptamani, unul dupa altul, asa ca du-te urgent cu ei la un veterinar, sau macar la unul care se pricepe... Fiind asa mici cel mai probabil vor muri daca nu te ocupi extrem de tare de problema asta