| CristiDgc a întrebat:

Salut, am cumparat o nimfa acum 3 luni si nu vrea deloc sa iasa din cusca ei si nu vrea sa vina la mine. Cum pot sa fac sa iasa de buna voie?

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Cumparata din petshop? Daca da, atunci ia-ti gandul ca va da orice semne de "socializare". Pasarile din petshop sunt intotdeauna ireparabil traumatizate.

| CristiDgc explică (pentru LPCTSTR):

Da, e dintr un pet shop din pacate, dar o cunostiinta tot din acelasi pet shop a cumparat pasarea. Si totusi este sociabila