| MELISAnarcisa a întrebat:

Am găsit la Techirghiol un cățeluș... Aș vrea să-l duc la Suceava. Nu am mașină! Poate cineva să-mi spună cum pot să duc cățelul la Suceava? Nu cred că prin autocar mă lasă.
Vă rog cât spuneți! M-am îndrăgostit de cățeluș!

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Il bagi intr-un rucsac, pe care il pui in fata nu in spate si il tii in brate tot drumul si nu il lasi sa iasa din rucsac, iar daca incepe sa latre/urle/planga il mangai pana se linisteste

crezi ca esti prima care merge cu autocarul cu un animal de companie?

2 răspunsuri:
| Andreeeeeea123 a răspuns:

Poti sa incerci Bla Bla Car. Este o aplicatie unde trebuie sa iti faci cont si selectezi o cursa care te intereseaza,in cazul tau "Techirghiol"-->"Suceava". Acolo sunt soferi care efectueaza curse si te pot transporta contra unei sume simbolice (vei vedea pe aplicatie cat costa). Nu te gandi ca este o aplicatie pentru autostopisti,chiar este de incredere, eu am fost de multe ori. Poti sa-i vezi poza soferului si de asemenea feedback-urile lasate de persoane pentru el. Poti intreba soferul inainte daca te lasa cu, catelusul. In caz ca nu gasesti cursa direct de la Techirghiol, poti selecta un punct apropiat, de ex Vama Veche sau Constanta.
Succes!

| Andra988 a răspuns:

Te lasă în autocar, cel puțin la atlassib. Însă nu știu dacă trebuie sa plătești ceva sau nu. Probabil dacă te interesezi la o agenție îți vor da mai multe detalii.