| vladflorin010425 a întrebat:

Salut, am gasit un pui de vrebie pe jos si l-am luat in casa. Am incercat sa-l hranesc cu penseta dar nimic. Dupa l-am lasat unde l-am gasit si au venit mai multe vrabiute langa el. este bine sa l las acolo, poate il hranesc ele. sau trebuie sa fac altceva?

Răspuns Câştigător
| JohnyMoga a răspuns:

Normal vine mama lui ori duce ori iil hranesc acolo pana moare mancat de cv

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Malai cu apa, il faci putin mai consistent, apoi il pui pe capatul unei scobitori, pe partea neascutita, de marimea unui bob de porumb, sau ceva mai mic, si il introduci pe gat. si asa ii dai de cateva ori
apoi intreaba un veterinar, nu unul ce doar vaccineaza gaini, unul adevarat, cum poti sa continui sa hranesti acel pui de vrabie.

| OrangeFga a răspuns:

Va muri mancat de ceva daca il vei lasa acolo... Am patit si eu ceva similar, acum 2-3 saptamani am gasit un pui de vrabie ( putea sa zboare ) avea gatul prins intr-un gard metalic. Din fericire am reusit sa-l scot fara sa-i fac rau, a zburat happy. Sper sa poti hrani si tu acel pui....deobicei pasarile sunt hranite intr-un stil aparte, e destul de greu sa lucrezi cu ceva salbatic.
Mult succes!

| vladflorin010425 explică:

Am lasat puiul intr un copac. dupa ce i am dat destul de multa mancare cu penseta. in zona copacului este un gard si nu cred ca pot intra pisicile. nu cred ca a mai ramas in copac dar totusi nu cred ca il va manca nimeni. sper sa se faca mare si sa poata sa zboara. mama lui oricum circula prin zona asa ca cred ca e in siguranta