| sorinel98 a întrebat:

Salut, am in Cane Corso in varsta de 4 luni si incerc sa il duc in leaa si nu vrea ( se pune in fund,..., si cand ma intorc cu el sa vin catre casa trage foarte tare de lesa de se sugruma. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ti-as sugera sa ii cumperi un ham si astfel nu va mai face asa ceva. Oricum fiind si pui trebuie tu sa te obisnuiesti cu el ca va trage cat poate el de tare, in timp si el va invata sa mearga langa picior si tu de altfel nu te vei mai ingrijora atat. Amandoi aveti de invatat. Il poti recopensa de fiecare data cand il pui in lesa si asa se va invata sa stea cuminte.

| RobertMrg a răspuns:

Salut, pai este un cățeluș micuț, ai răbdare cu el, eu dresez câini si majoritatea foarte greu se învață cu lesa, încearcă sa i-o pui de gât si sa o lași pe jos sa meargă singur cu ea, i-l scoti in fiecare zi cu lesa, intr-un final va învața! Eu îți urez bafta, in 4, 5 zile va învața!