| sorinel98 a întrebat:

Am un Cane Corso și are 4 luni și vreau sa-i cumpăr ham dar as vrea un ham puternic și sa-l pot regla ca el mai creste, ca trage când îl plimb în lesa foarte tare

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Găsești diferite modele în magazinele cu articole pentru animale. Mergi cu câinele la magazin (nu cumpăra de pe internet!) și acolo poți fi îndrumat. Îl poate proba în magazin, poți vedea dacă există posibilitatea să-l micșorezi/ mărești (după caz, când va crește). Iei un ham mai mare (cele din piele originală, știu că sunt foarte bune/rezistente), alegi un ham unde să poți da și niște găuri (la nevoie), pentru a fi pe măsura lui. Și hamurile se fac pe mărimi, ca și hainele pentru oameni.