| alltherightmoves a întrebat:

Am o catea (cea din imagine) si cred ca are o problema de sanatate.Are nasul uscat, si prin iarna, cand am fost la bunicii mei cu ea a avut o boala specifica puilor. S-a vindecat cu greu, dar a ramas cu un tremurat.Si mereu tremura, indiferent de temperatura din camera.Am fost cu ea la doctor si i-a mai facut cateva injectii, dar fara rezultat. Ce ma sfatuiti sa fac?

4 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Una dintre bolile pe care o fac puii cand sunt nevaccinati este Boala Carre (jigodia). Este o viroza si daca nu este tratata la timp, ii afecteaza sistemul nervos central si poate ramane cu tremuraturi, crize epileptice sau pur si simplu se poate lovi singur de perete cu capul. Pare sa fie destul de grav. Probabil nu a fost tratat corespunzator la timp. Eu zic sa incerci la alti veterinari, sa ceri si alte pareri. Sper sa nu fie cum zic eu si sa fie bine! Dar grabeste-te, sa nu se intample ceva mai grav...

| multimoak a răspuns:

Schimba veterinaru :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nasucul uscat inseamna temperatura, daca medicul nu ti-a spus ce are inseamna ca nu e prea bun, schimba medicul, eu am avut o catelusa care tremura si doctorul a spus ca are parvoviroza.nu vreau sa te sperii poate fi orice altceva, sau o mica raceala

| tibidarkman a răspuns:

Daca are nasul uscat si tremura inseamna ca are temperatura si nu stiu ce sa ii faci incearca sa ii dai un supozitor sau niste medicamente indicate pentru temperatura