| SushiSash a întrebat:

Am o catelusa de 2 luni, adoptata de pe strada.Totul e in regule la ea,mai putin un lucru:cam te musca.
Da, are doua luni si ii place sa muste oamenii de degetele de la piciuoare sau din alte parti.
Ce sa fac pentru a o opri din "jocul" ei?

Răspuns Câştigător
| AsuIepurasulDePlus a răspuns:

Nu o poti opri.
Se joaca.
Fara ghilimele.
Acum serios, e un pui. Toti puii de animale sau cel putin marea majoritate asa se joaca. Ai putea sa ii iei jucarii de rontait de la magazinele pentru animale dar nici atunci nu e garantat ca se va opri.

2 răspunsuri:
| Flav1a a răspuns:

Am un puiut de husky de 3 luni, asa face si al meu. Veterinarul a zis ca pana pe la 6 luni tot asa va fi. La un moment dat toata eram zgariata pe maini, dar el din joaca face asa, nu realizeaza ca te doare. Face asta si pentru ca ii cresc dintii. Veterinarul ne-a sfatuit sa il certam de fiecare data cand roade sau musca si sa il lovim cu un ziar, pentru ca nu il doare, doar se sperie de sunet mai mult. Cand va mai creste, probabil va inceta cu "joaca" asta.

| BalaurulRoman a răspuns:

E mica nu prea poti sa o opresti, se va potoli cand va creste mai mare stiu din proprie experienta