| AndreeaSiAndra a întrebat:

Salut am o problema am un perusi de 2 ani care de 2 zile are scaune moale sau chiar apa si nu stiu ce sa zic am tendinta sa cred ca este de la mancare pentru ca de cand i-am dat acest nou sortiment de seminte dar oricum eu vreau mai bine sa merg la un veterinar si va rog sa-mi ziceti sau recomandati un veterinar pentru sau si pentru perusi dar numai din constanta? funda primului raspuns folositor.

6 răspunsuri:
| pushtius1 a răspuns:

Vezi poate gasesti ceva folositor pe papagali perusi au foarte multe informatii despre perusi.

| Lisadream a răspuns:

Eu zic sa nu ii scoti din casa pe vremea asta ca sunt sensibili si pot raci. Cel mai bine mergi la un petshop sau la un cabinet veterinar si le spui simptomele perusilor. Urmareste daca au pofta de mancare si daca stranuta. Este posibil sa fi racit perusii tai si de aceea fac moale. Daca isi tin aripile putin departate de corp (adica nu lipite de corp) mi-a spus cineva ca au febra. O sa iti dea niste picaturi pe care trebuie sa le pui in apa 7-10 zile. Eu nu cred ca e de la mancare. Si daca stau putin in curent racesc.

| AndreeaSiAndra explică:

Am uitat sa precizez ca mancarea asta noua are fructe si lui nu i-am dat niciodata fructe si daca credeti ca nu e nevoie sa merg la veterinar puteti preciza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perusii nu patesc nimic daca mananca fructe.probabil din cauza mancarii, dar nu inteleg ce ar putea sa aiba ea