| beyou21 a întrebat:

Stiti cumva ce ar putea avea carasul meu? pentru ca de ceva timp nu prea mai inoata, sta la suprafata pe o parte si refuza mancarea. Nu stiu exact din care tip de caras face parte, e auriu iar pe spate si varful cozii e negru. E inca pui. L-am cumparat in urma cu 1 saptamana si cateva zile.Am un acvariu de 200 de l cu plante; il tin la un loc cu un tetrazone, 2 moli si 2 sanitari. Am nevoie de raspunsuri de la persoane care se pricep sau au reusit sa salveze un caras de la moarte.Multumesc mult. Dau fundita pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce temperatura are apa din acvariu?
Daca e mai mare de 19gradeC nu e bine.
Daca sta la suprafata verifica aerarea.
Cand l-ai luat... ai lasat punga 10-20 min nedesfacuta cu tot cu peste in acvariu... iar apoi ai lasat sa intre in punga cate un pic din apa din acvariu timp de 10 min?
Daca vrei mai multa informatie cauta acvariu.ro.forum.

3 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Prieteni are? Poate ca se simte singur si de aceea reactioneaza asa. Dar ma refer la prieteni de aceiasi rasa ca el.

| DeeDee28 a răspuns:

Nu cumva are nevoie de apa proaspata? ai incercat sa ii schimbi apa?

| beyou21 explică:

i-am schimbat-o si tot asa sta