| anonim_4396 a întrebat:

Ce se poate intampla daca te-a prins politia la un local in timpul scolii?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De obicei se anunta parintii (care pot lua o masura punitiva) si scoala (care poate lua o masura disciplinara). Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți felicită părinții cu o amendă!
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Nu exista nicio lege sa iti interzica sa stai intr-un local, chiar nu vad de ce ti-ar da amenda, insa probabil vor anunta scoala care va anunta parintii, mai departe stii tu ce se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Direct la parinti.

| cosmasavoare a răspuns:

laughing Chiar mau amuzat ras. Poii pentru inceput risti scaderea mediei la purtare sau mai rau exmatricularea nci decum amenda sau la parinti acasalaughing
Am fost si eu candva la scoala si obisnuiam sa fac acelasi lucru sa stau in bar si nu la scoala! Doar ceva disciplinar nu se ajunge la examtriculare decat daca esti in vizor mai demult! Take care si spor la ce faci tu prin barbig grin

| sugababe2000 a răspuns:

Probabil o sa-ti anunte parintii si te alegi si cu o amenda frumusica.

| Lovebird a răspuns (pentru sugababe2000):

La prima abatere? chiar daca are persoana in cauza scutire pe ziua respectiva?

| sugababe2000 a răspuns (pentru Lovebird):

Prima data, se anunta doar parinti. Daca se intampla de mai multe ori apar si problemele (amezi).