| fihao a întrebat:

Salut..Am un caine carpatin catea 5 luni de azi face 3 zile de cand a refuzat sa manance...ieri a venit veterinarul i-a facut niste vitamin i-a luat sange la analize nu i-a iesit nimic iesit din comun decat putin anemica are scaun. aposbig grin si am ajuns sa ii dau cu siringa lapte...se ridica isi face nevoile..se culca iar o fi intrat in calduri asa se manifesta? am avut grija de ea fara oase pui peste..etc

3 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Laptele nu e bun fermenteaza! Dai orez cu piept de pui/vita sau curcan si legume, dar doar morcov deocamdata. Ce inseamna "iar o fi in calduri"? La 5 luni nu are cum sa mai fi fost inainte in calduri, abia dupa 6 luni incolo vine primul ciclu.
Ia facut si testul de parvoviroza? Bea multa apa, dar nu mananca? Daca nu i la facut mergi si cere-l sa il faca, macar pentru linistea ta, parvoviroza este o boala fatala si costa in jur de 50lei.

| viotedy a răspuns:

Nu e vaccinata?

| FightForYourself a răspuns:

Poate a deocheato cineva carpatini sunt niste caini frumosi deci sunt deseori deocheati din greseala.Vezi si tu cine stie sa descante de la tine din familie si incearcahappyNu glumesc mie mi s-a intamplat cu un catel tot asa nu manca se ridica isi facea nevoile si apoi se culca am crezut ca a fost otravit dar dupa ce a descantato si-a revenithappySi ar mai fi o chestie sa nu aiba jigodie sau ceva de genu nu imi mai aduc aminte dar este o boala fatala care afecteaza oasele cainelui.
Oricum ar trebui sa faci si testul de parvoviroza cum a sugerat si All78