| anonim_4396 a întrebat:

Am un cătel pechinez, şi de 2 zile este bolnav... Nu vrea să mănânce şi e foarte trist, adică pană acum când ma vedea sărea pe mine, şi înainte nu stătea pe loc decât atunci când dormea, iar acum se ascunde peste tot şi nici nu mai vine când îl chem. Am crezut ca e otrăvit (meţionez ca a fost pe la ţară şi a ieşit pe afară, de obicei nu se îndepărteaza prea mult de casă, dar oricum am niste vecini care mai pun din când în când otrava pentru câini), i-am dat nişte apă cu oţet dar fară rezultat. Am mai avut un căţel tot în situaţia asta şi când i-am dat apa cu otet a vomitat foarte mult, iar apoi si-a revenit, dar cu acesta nu merge nimic. Aveti idee ce are si ce ar trebui sa-i fac?

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Mergi cu el la un veterinar, nu mai incerca sa ii dai leacuri babesti ca poate ii dauneaza mai mult. pana atunci eventual incearca sa ii dai lapte, asta ca sa nu stea nemancat...

| SLS a răspuns:

Canii de obicei nu manaca decat daca au viermi intestinali.Neaparat trebuie sa-l vada un veterinar.