| Criiistinutsa a întrebat:

Am un catel de vreo 4 luni, iar de 2 zile a inceput sa nu mai manance nimic, sa fie trist, iar azi a vomitat sange. Bea doar apa pe care o vomita. straight face. Stie cineva ce pot sa-i dau sa il fac bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Buna.Catelul are vaccinurile facute? Daca nu, trebuie sa i le faci pentru ca de asta se simte rau.

| MrAlex a răspuns:

Du-te cu el la medicul veterinar si o sa fie binewinking

| Andreea213 a răspuns:

Cred ca are jigodie(asa se numeste boala).

| Rysor a răspuns:

Nu ştiu ce să zic... Sfatul meu este să te duci cât mai repede cu el la un veterinar. Să ştii că iubesc foarte mult animalele şi nu vreau ca căţelul tău să păţească vreun rău.

| IntrebarileMele111 a răspuns:

Aceleasi sinontome a avut si catelul meu.sad care acum nu mai e, catelul tau a fost otravit (cred eu) mai bine te-ai duce cat mai repede la un veterninar

| Criiistinutsa explică (pentru IntrebarileMele111):

crying((((( nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuucrying((((( nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuucrying((((( nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuucrying((((( nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuucrying((((( nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuucrying((((( nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuucrying((((( nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuucrying((((( nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...sigh

| razvanlost a răspuns:

Sfatul meu e sa te duci la veterinar, el poate sa-ti spuna cel mai bine ce are cainele.

| Äike a răspuns:

Dc nu il duci la veterinar? -.-

| Bait a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa il duci la un veterinar. Si sa il obligi sa manance indiferent daca vrea sau nu altfel o sa il pierzi. Sper ca ti-am fost de ajutor.