| Addy77 a întrebat:

Am un coleg care tot incearca sa ma calce pe nervi.Defapt,enerveaza pe toata lumea.Azi i-am intors in mod inteligent ironiile ieftine asa ca s-a enervat, dupa voia sa ne batem doar noi 2. Nu am dat un raspuns provocarii desi imi doream sa ii dau o mama de bataie.Maine,chiar nu stiu daca o sa mai am vorbele la mine incat sa i le intorc asa ca a astept sa se iste o altercatie.
Am cam 1, 75,el e mai inalt decat maine cu 10 cm (avantajul lui) dar eu ma bazez mereu pe ideea "cu cat sunt mai mari cu atat cad mai usor" (o spun din experienta)...
La greutate, sincer, e dublu decat mine..nu stiu daca e un avantaj sau un dezavantaj pentru el. Avantajul lui e ca stie putin sa dea cu pumnul.
Dar hai sa va spun avantajele mele:
Viteza si agilitatea - ma misc foarte repede intr-o lupta corp la corp (consider ca ar fi o calitate-cheie)
Un alt avantaj al meu e ca nu doar el stie sa dea cu pumnul,ultimului i-am lasat ochii vineti
Spre deosebire de pumn,am si picioare,dar nu le prea folosesc desi dau tare.
Fata de el, am agresivitatea aceia la multi luptatori de K1 prin loviri in serie.
Deci, imi puteti recomanda ce sa fac? Sa ma bat cu el sau sa accept ceea ce spune (nu e deloc frumos)? Daca as lupta cu el cine s-ar impune?

Răspuns Câştigător
| MaghenDavid a răspuns:

Bataia provoaca doar durere si eventual probleme in societate ( iti zic din propria experienta ) Trateaza-l cu Indiferenta ai sa vezi ca o sa fie afectat, indiferenta doboara cei mai puternici oameni, iar daca cauti razbunare o sa ai doar de pierdut cu timpul. Reactioneaza cu inteligenta nu cu forta pentru ca inteligenta invinge forta oricand, oricum, oriunde!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa te bati, ai putea fi sanctionat disciplinar, contraventional sau chiar penal.
Parerea mea este sa nu-l bagi in seama si cred ca se va linisti.

| Croitoru_Cristina_1970 a răspuns:

Nu te bate mai bine incearca sa negociezi si daca nu merge spune-i cuiva sa vorbeasca cu un adult