| hunterhrares123 a întrebat:

Salut,am un hamster de aproximativ 3 luni am o problema foarte grava cu el, am vorbit cu el l-am hranit m-am comportat bine cu el si este tot agitat ca si in prima zi! Este foarte foarte activ alearga pe rotiata` din cusca si 4-5 ore pe zi incontinu! nu stiu ce sa fac cu el m-am gandit sa il dau inapoi pur si simplu nu il pot atinge fuge si se sperie de orice! Ma puteti ajuta cu niste raspunsuri va rog! Multumesc!

2 răspunsuri:
| ChrisstinaXdddddddd a răspuns:

Se comporta asa pentru ca nu este inca obisnuit cu tine. Tu pentru el esti un urias, atunci cand vrei sa il scoti din cusca vorbeste-i astfel va sti ca il vei scoate.E normal sa fie speriat, cu timpul se va obisnui.
Am avut si eu si stiu ce zic, ai rabdare si o sa vezi ca va fi bine!

| ATS a răspuns:

Este hamsterstraight face Am avut 21, deci, stiu despre ce vorbesc, in mare.
E speriat, deoarece pentru el tu esti un urias! E agitat pentru ca asa e el, are nevoie de miscare, chiar daca traieste intr-un spatiu inchis. Eu obisnuiam sa ii las prin casa, aveam chiar si o lesa pentru ei. Sunt simpatici, dar trebuie sa ai foarte multa rabdare cu ei. Nu are rost sa il iei in mana, sa iti imaginezi ca deja tine la tine, deoarece are nevoie de timp, iar increderea nu se castiga usor. De ce sa il dai inapoi? Nu are rost, mai asteapta putin, incerca sa te atasezi de el, dar nu il brusca.