| nopenopenopenoope a întrebat:

Salut aseara tata a adus un pisic straight face si mie nu-mi plac pisicile...cand l-am vazut mi s-a facut mila de el pentru.ca este pui si am zis hai sa il pastram. de aici a inceput totul i-am dat sa manance azi dimineata si apoi tata a plecat la munca nu stiu ce ma apucase din acel moment.nu il mai vroiam si am un sentiment ciudat ca el va sta aici! mi-am dat acum 2 ani un catel labrador ciuva si un pisic birmanez si luna trecuta mi-a murit papagalulcrying il vreau pentru.ca este mic si nu are unde sa se duca si nu il vreau pentru.ca imi aduce aminte de acele amintiri neplacute si urasc pisicile si nu vreau alt animal dupa tot ce s-a intamplat.sad el are un obicei.se tot duce la usa si vrea sa iasa afara din curte... ce sa fac sa ii dau drumul sau sa il pastrez va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastreza-l... e si el un suflet. Si mai bine tine-l in casa. Cauta-i o ladita, la supermarketuri la sectiunile cu mancare de animale ( cel putin acolo gasesc eu ) sunt saculeti de vreo 4-5 kg cu numele ''Asternut ecologic pentru pisici' de la Mitzura. De la Whiskas sunt crontonele cu Ton ( irezistibile ) sau carnita in sos de care vrei : pui, miel, somon, vita etc. Eu cel putin sunt inrait dupa pisici si am si eu unul de aprox. 2 luni. Succes! Funda?

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

El e mic acum.si probabil ca s-a pierdut de mama!
. daca este sa ii dai drumul pe strada acum este vulnerabil si probabil o sa moara... daca tot nu il vrei, baremi incearca sa faci o fapta buna si sa ii gasesti un stapan!

| Anduuu a răspuns:

Pastreaza-l! Ai grija de el.e mic,e neajutorat, unde sa se duca? Chiar daca celelalte animalute au murit, acesta are nevoie de dragostea si grija ta.nu iti e mila? Daca vrei pastreaza-l,asa ar fi cel mai bine, iar daca nusad da-l cuiva, dar nu-l abandona pentu ca vei avea inca un animalut mort pe lista si nu cred ca vrei astasad! Sanatate si sa ai grija de micut!

| daηă a răspuns:

Pastreaza-l.La un moment dat vei uita de toate acele amintiri neplacute. Dar va trebui sa ai mare grija de el.

| KaRioKa a răspuns:

Eu zic sa il pastrezi pentru el e un sufletel micut si pentru a face o fapta buna devino parintele lui adoptiv si ofera-i dragoste.asa daca il lasi afara ori o sa il calce masina ori o sa il ia vreun copil idiot si o sa il omoare. iubeste are nevoie de asta!

| EcstasyW a răspuns:

Pai ar trebui sa uiti amintirile si sa te gandesti la ceva bun si sa il scoti afara la plimbare vezi tu:X

| Chryssuu a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic. poate vrea sa isi faca treburile. pune-i in casa in ceva nisip ceva incapator.K poate nu o sa mai vrea asa de mult sa iasa afara...si eu am un pisic mic si il tin afara...si nu se intampla nimic. Daca vrei poti sa il duci si afara.Nu stiu. Cum doresti uhhappyhappy Bafta:*:*

| Daadad a răspuns:

Ar fi INUMAN sa il lasi sa plece mai ales ca e pui si ii prinde vreun caine sau da o masina peste el. Daca nu-l suporti lasa`l in pace ignora-l lasa-i pe parinti tai sa se joace/hranesca

| Heartless a răspuns:

Mie mi se pare ca esti o emonista proasta.Ce ai tu cu pisicul? daca nu iti convine spune-i lui tatal tau si mamei sa aiba grija de el. Daca stai in arad ai putea sa mi`l dai mie sau sa bagi anunt pe net ca vrei sa dai spre adoptie o pisica. Pisica nu are legatura cu lucrurile care s-au intamplat.

| rrooxyyyy a răspuns:

Pai ce sa zic mai bine il pastrezi incearca sa-ti ti calmul ...sa sti ca ceva de genu mi s-a intamplat si mie doar cu un caine si mie numi prea plac, cainii si mi-a facut bine sa-l pastrez, succes!