| Dyex a întrebat:

Astazi am fost sa cupeze urechile amstaffului meu...Mi-a dat un guler dar urechile nu le-a pansat si a cam sangerat putin(i-am dat cu spray) si nu stiu nimic.Am voie sa il scot afara?
Nu ar fi mai bine pansat si fara guler?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

N-ar fi mai bine, gulerul e pus special pentru a nu putea sa ajunga la urechi, sa se scarpine si sa infecteze rana. Rana acoperita se vindeca mai greu decat una expusa la aer- stie medicul ce face. Sangerarea a trecut iar rana se va vindeca frumos.