| Petrican a întrebat:

Azi cand ma jucam cu cainele am vazut ca are pe bot ceva gri ca un saculet...era o capusa. Am luat o penseta si am incercat sa o scot, saculetul l-am scos dar nu stiu daca i-am scos si capul capusei pentru ca nu se vede nimic din cauza blanii. (saculetul era plin de sange) capul capusei se poate misca? pot sa pun ceva ca sa iasa singur? Dau funda

Răspuns Câştigător
| kelo0oWy a răspuns:

Trebuia sa pui inainte sa scoti niste vata cu spiert sau ceva alcool tare (tuica ar fi de preferat) si iesea singura. Acum iti sugerez sa il duci la veterninar

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Capusa daca o arzi iese singura. o tigare o aprinzi si o pui pe capusa. se va desprinde singura. sau iei pudra si dai pe capusa si o omoara. si nu trebuie sa faci pe doctorul

| ioanax2004 a răspuns:

In primul rand mergi la un veterinary si o sa iti spuna ce sa faci! Cu placere!

| Lorena0189 a răspuns:

Ar trebui sa il duci la veterinar, e mai ok asa

| May5Maslover16Rusher2009 a răspuns:

Fuga la veterinar! Este cea mai buna metoda. Si eu am 9 caini si le scot capusele cu mana( nu ma intreba de ce am 9 tata lucreaza la o ferma). Nu ramane capul cand le scot dar de preferat este sa le scoti cu un servetel. Cel mai bine, te duci la veterinar.

| Petrican explică:

Stiu sad dar nu m-am uitat si am aruncat-o petru ca imi era scarba

| edy7 a răspuns:

Daca l-ai scos pune-l pe ceva alb si uita-te cu atentie trebuie sa i se vada capul.