| myname93 a întrebat:

Cand credeti ca o chitara e prea zgariata/lovita? Chitara mea are unele lovituri ( denivelari in lemn) care nu sunt foarte obesrvabile. Chitara e dintr-un lemn moale care nu este,, plastificat". De la ce distanta ar trebui sa se vada urmele pentru a spune ca este destul de lovita ( 2 metrii?). Va rog fara raspunsuri la misto, nu fac o gluma prin aceasta intrebare. Banuiesc ca daca zgarieturile sunt vizibile de la mai mult de 1 metru se poate spune ca instrumentul este destul de avariat.

1 răspuns:
| EkToR a răspuns:

Pai nu conteaza asta un adevarat muzician pune mai mult pret pe cat de bine se aude adica daca se aude ca noua nu are nimic o sa scada pretul super putin daca este zgariata sau altceva...