| ChocolateDroid a întrebat:

Care e rasa voastra de caine preferata?

Răspuns Câştigător
| (๏̯͡๏ blue bijou a răspuns:

Dupa parerea mea cea mai dragalasa rasa din lume este yorkie pentru ca imi plac cateii mici, pufosi si blanosi:X:X:X! Yorkshire terrier toy reprezinta unul dintre cei mai ceruti caini de companie de pe piata si aceasta in primul rand datorita aspectului lor exterior extrem de elegant iar al doilea aspect care cantareste in luarea deciziei de a achizitiona aceasta rasa il reprezinta dimensiunile extrem de reduse si aici facem referire la varietatea toy cu o masa sub 3000 grame.

TARA DE ORIGINE: Anglia.

APTITUDINI: Yorkshire-ul terrier este poate cel mai ravnit caine de companie fiind considerat caine de lux pentru apartament. In vremurile de demult aceasta rasa de caini era utilizata ca vanator de soareci.

DIMENSIUNI: Greutatea la care ajunge un Yorkshire Terrier la noi este de aproximativ 1, 6-2, 6 kg.Insa in cadrul standardului de rasa, in literatura de specialitate

22 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Cateii mici si blanosi: bichoni, shih-tzu, yorky.

| Bacemi a răspuns:

Golden Retriever.

| anad a răspuns:

Imi plac toti cateii mici. Cand sunt adulti nu imi plac cei de talie mare ca mi-e frica de ei!

| Roby67 a răspuns:

Nu este catel, este caine, Irish Wolfhound. Pun si un link: http://media.ebaumsworld.com/......rendan.jpg

| Lorelai a răspuns:

Imi plac rasele bichon maltez http://www.cutzu.ro/animale/caini/bichon-maltez-19.html,cockeri,labrador si golden retriever!

| Cσσкiє a răspuns:

Golden Retreiver, mai ales când sunt pui. Sunt aşa scumpi şi pufoşi... Uite un link: http://dopey.glendale.edu/......Puppy.jpg. Scump, nu? E supeeerb! Wow, eu şi Bacemi avem aceleaşi preferinţe! Vă iubesc pe tooţi!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Lup alsacian. E un fel de ciobanesc german dar negru in totalitate.

| UnxsurPlusxDexEnergiexFereste`tex a răspuns:

Am shih-tzu dar vreau shar-pei:X:X:Xis adorabili:X

| MariuZ a răspuns:

Ciobanescul german (inteligent si periculos pentru raufacatori).
http://www.petplanet.co.uk/petplanet/images/breeds/gsd3680.jpg

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Labrador si huski :d

| cryss_1828 a răspuns:

Labrador retriever; x

| rockaholic a răspuns:

Golden retriever, setter irlandez

| fosa.poplitee a răspuns:

Ciobanesc german, mioritic si doberman. Si dog argentinian big grin

| stefangeles a răspuns:

Eu am avut o groaza de caini de la Soricar, pechinez, pana la Amstaff si labrador iar tata lucreaza cu caini ai politiei deci am si lup si in curand vrea sa imi aduca un Ciobanesc caucazian big grin dar rasa mea preferata este Labrador, cel mai socabil caine din cati stiu si cel mai simplu de dresat big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am doua rase preferate: Border Colie si Doberman.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yorky, pentru ca am unul

| stelianr a răspuns:

Preferata este catelusa mea:White Highland White, alb.Pacat ca nu pot sa va arat poza.

| domdom a răspuns:

Eu am un Ciobanesc german si e un caine foarte inteligent invata repede e un caine de nota 10

| n0thing a răspuns:

Saint Bernard big grin