| 3ntzz a întrebat:

Care este rasa voastra preferata de caine?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Rasa mea preferata este Cavalier King Charles Spaniel. Acesti caini sunt ideali pentru viata in apartament, dar si la casa. Dupa parerea mea, sunt unii dintre cei mai afectuosi, devotati, inteligenti si frumosi caini din rasele de talie mica. Nu au o blana foarte lunga (nu trebuie tunsi), asa ca n-o sa fie casa plina de par, nu sunt foarte galagiosi, sunt extrem de ascultatori si, ceea ce conteaza destul de mult, nu se uratesc odata cu varsta. Niste poze http://photobucket.com/images/cavalier%20king%20charles%20spaniel/ (sunt mai multe pagini) si un video cu si despre Cavalier King Charles Spanieli http://www.youtube.com/watch?v=ave3YP77vhU.

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@Laurentiu, ma bucur, ca si tu i-ai indragit pe Cavalieri. Chiar sunt adorabili!
Multumesc.

April
| April a răspuns:

Ciobanescul german; un astfel de caine nu e doar un animal de companie sau de paza:e un adevarat prieten.

| Dutzulescu a răspuns:

Teckel! laughing Dece? pentru ca-l am pe "Lucky" al meu...big grin